Naši klienti
100%

50 089 Kč

50 089 Kč

Účel sbírky: neuro-rehabiliační pobyt

Jana Mošťková

Jmenuji se Jana Mošťková, je mi 20 let. Od listopadu 2021 trpím těžkou formou vzácné nemoci Guillainův-Barrého syndrom. Ráda bych absolvovala speciální rehabilitační pobyt v Piešťanech a postavila se opět na nohy.

Byla jsem v maturitním ročníku střední obchodní akademie v Uherském Hradišti, když jsem onemocněla. Od malička jsem ráda sportovala, tancovala a zkoušela různé aktivity. 4. listopadu 2021 jsem šla spát s pokašláváním a brněním dolních končetin. Po probuzení jsem nemohla vstát z postele a po přivolání záchranné služby se můj zdravotní stav začal během dne rapidně zhoršovat. V noci z 5. na 6. listopadu došlo k totálnímu ochrnutí celého těla i obličeje. Lékaři mi museli zavést umělou plicní ventilaci, která mě držela při životě skoro 5 měsíců.  

První měsíc jsem byla v umělém spánku na oddělení ARO v Uherském Hradišti, kde určili diagnózu. Je to autoimunitní onemocnění postihující periferní nervovou soustavu. Postupem času, díky rehabilitacím a logopedii, se můj zdravotní stav začal pomalu zlepšovat. Naučila jsem se otvírat oči a komunikovat, polykat a nakonec i sama dýchat bez UPV.  

Po přeložení do RÚ Kladruby se díky pravidelnému cvičení můj zdravotní stav dále zlepšoval. Začala jsem hýbat dolními končetinami a po 5 měsících jsem byla propuštěna do domácí péče k rodičům. I nadále se můj stav pomalu zlepšuje. Vrátila jsem se zpět do školy a stále chodím cvičit ambulantně.  

Minulý rok jsem měla možnost navštívit ADELI Medical Center v Piešťanech. Tyto rehabilitační pobyty mi pomáhají především se zlepšovat v chůzi a stabilitě, budují svaly celého těla.   Byla bych velmi vděčná, pokud bych si ještě někdy mohla zopakovat rehabilitace v Piešťanech, které sice nejsou nejlevnější, ale moc mi pomáhají. Ráda bych se na Vás touto cestou obrátila s prosbou o finanční dar na další rehabilitace.   

Momentálně jsem stále na invalidním vozíku a nepřestávám věřit, že pomocí rehabilitací a cvičení se dostanu zpět na nohy. Moc děkuji za Vaši ochotu a podporu.  

S pozdravem
Jana Mošťková

Dobrým skutkem pro Janu Mošťkovou je finanční dar ve výši 50 000 Kč na částečnou úhradu neuro-rehabilitačního pobytu v Adeli Medical Centre v Piešťanech na Slovensku.

Jana Mošťková
Uherské Hradiště
Telefonický kontakt je k dispozici v kanceláři DS.

Tato sbírka byla naplněna

Kdo nás podpořil

  • 30 000 Kč

    A.C.A.B1 Capital s.r.o. 27.04.2024
  • 400 Kč

    Anonymní dárce 25.04.2024
  • 19 689 Kč

    1% dárci Broker Consulting 11.04.2024

Díky všem, darovali jste již celkem 50 089 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.