Naši klienti
100%

100 000 Kč

100 000 Kč

Účel sbírky: sportovně-rehabilitační kočárek

Nela Peštová

Milí dárci, jsme běžná čtyřčlenná rodina, máme třináctiletého syna Honzíka a patnáctiletou dceru Nelu. Chtěli bychom Vás požádat o finanční dar pro Nelu na nový kočárek.

Nelinka se narodila jako zdravé dítě, během prvních měsíců jejího života jsme ovšem zjišťovali, že její motorický vývoj není zcela v pořádku a začali vše řešit. Po sérii vyšetření, když Nelinka oslavila první narozeniny, nám lékaři sdělili konečný verdikt a to, že naše dcera trpí genetickým neuromuskulárním progresivním onemocněním - míšní svalová atrofie I. typu.

Toto onemocnění postihuje schopnost hýbat, jíst a později i samostatně dýchat. Toto vše se u Nelinky již projevilo, podstoupila zákrok a má zavedenou tracheostomickou kanylu, přes kterou musí být odsávaná, aby měla čisté plíce, má zavedenou sondu do žaludku a je krmena umělou výživou, je trvale napojena na plicní ventilaci s podporou kyslíkové terapie.

Přes tohle vše je to veselá holka a se svojí nemocí bojuje. K jejím koníčkům patři poslech hudby, vytváření videí a animací ale hlavně miluje přírodu a zvířata, procházky do přírody, do lesa. Její velkou vášní jsou dravci a sovy. Často navštěvujeme letové ukázky těchto nádherných ptáků. Takže skoro každý víkend při dobrém počasí vyrážíme ven na výlety.

V současné chvíli je Nelinčin stávající kočár, ve kterém cestuje, již nedostačující, konstrukčně i váhově. Chtěli bychom jí pořídit nový, lépe vyhovující, který bude navíc vybaven elektrickým pohonem pro snadnější manipulaci a snazší zdolávání terénu. My jako rodiče bychom to velmi ocenili, Nelinka roste, je větší a těžší, na kočárku potřebuje mít své pomůcky a kočár je pak celkově těžší.

Abychom jí mohli dopřát pobyt venku a také tak společně trávit čas jako rodina nejen doma, nyní potřebuje Nelinka vhodnější kočárek. Bohužel jeho pořizovací cena je nad rámec našich finančních možností, a proto jsme se rozhodli požádat o pomoc touto cestou.
Každý příspěvek je pro nás velmi zásadní a velmi si toho vážíme, stejně tak všech lidí, kteří jsou ochotni pomoci. Děkujeme. Andrea a Jan Peštovi

Dobrým skutkem pro Nelinku Peštovou je finanční dar ve výši 100 000 Kč na pořízení sportovně-rehabilitačního kočárku Josi-Wismi s elektrickým pohonem.

Andrea Peštová
Brno
Telefonický kontakt je k dispozici v kanceláři DS.

Tato sbírka byla naplněna

Kdo nás podpořil

 • 5 250 Kč

  SIMEKOSTAV s.r.o. 12.09.2023
 • 100 Kč

  Hana Pupová 01.08.2023
 • 200 Kč

  Kateřina Bártková 01.08.2023
 • 10 000 Kč

  Luboš Petrašovský 30.07.2023
 • 84 450 Kč

  1% dárci Broker Consulting 19.07.2023

Díky všem, darovali jste již celkem 100 000 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.