Naši klienti
100%

66 000 Kč

66 000 Kč

Účel sbírky: neurorehabilitace

Václav Surmaj

Vážení dárci, obracím se na Vás s prosbou o pomoc pro našeho syna Vašíka na financování intenzivní neurorehabilitace v Liberci.


Vašíček je naše vymodlené miminko, ale narodil se předčasně v 30. týdnu. Po porodu prodělal krvácení do mozku I. a II. stupně, měl novorozeneckou žloutenku, centrální hypotonii a při ultrazvuku hlavičky se zjistilo, že se mu ucpala v hlavičce céva. Jediné, co nám k tomu v té době lékaři řekli, bylo to, že je to v centru dolních končetin, ale nemohou nám říct, co to do budoucna bude znamenat. Chvíli trvalo, než jsme informaci přijali a řekli si, že budeme bojovat a že Vašík bude v pořádku.


Začali jsme intenzivně cvičit Vojtovu metodu a věřili, že vše zlé je pryč. Celý rok to tak vypadalo, Vašík se motoricky vyvíjel jako ostatní, nebyl úplně podle tabulek, ale také se tabulkám moc nevzdaloval. Držel hlavičku, pásl koníky, začal se přetáčet, začal chytat a hrát si s hračkami, začal se plazit a lézt. Při letošní lednové návštěvě jsem se panu doktorovi zmínila o tom, že si již delší dobu všímám vyššího napětí ve Vašíkových nožičkách. Lékař mi řekl, že se mu to také nelíbí a doporučil kontrolu. Na rehabilitaci jsem své pochybnosti také zmínila, rehabilitační sestra udělala Vašíkovi polohové reakce a bylo nám řečeno, že tam něco z toho bohužel bude. Zažádali jsme o nový termín na neurologii, kde jsme se Vašíkovu diagnózu poprvé dozvěděli - lehká centrální diparéza.


Nyní se synem dojíždíme na hipoterapie, chodíme na plavání a na intenzivní neuro-rehabilitace do Saremy. Kupujeme různé pomůcky, cvičíme, čekáme na schválení lázní. Bojujeme za to, aby se náš syn postavil na nohy a aby jeho chůze byla co nejvíce kvalitní. Cvičení zabírá nejen spoustu času, ale dojíždění a docházení na různé terapie stojí i nemalé finanční prostředky.


Jelikož já jsem na mateřské dovolené, máme hypotéku na byt a náš jediný příjem je manželova výplata, tak jsme se rozhodli oslovit právě Vás. Do budoucna nás navíc nemine stěhování, které musíme vyřešit, protože byt ve 4. patře bez výtahu zřejmě nebude pro Vašíčka ideálním řešením.


Tímto naším příběhem se na Vás obracím s prosbou o jakýkoliv příspěvek na Vašíkovy neuro-rehabilitace, které mu pomáhají.


Ze srdce děkuji za přečtení našeho příběhu a za případný příspěvek.

Vašík, Michaela a Petr Surmajovi.


Dobrým skutkem pro Vašíka Surmaje je finanční dar ve výši 66 000 Kč na úhradu intenzivního rehabilitačního programu v Centru Hájek.


Michaela Surmajová

Liberec

Telefonní kontakt je k dispozici v kanceláři DS.

Tato sbírka byla naplněna

Kdo nás podpořil

  • 66 000 Kč

    Fashion for Life 2023 03.05.2023

Díky všem, darovali jste již celkem 66 000 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.