Naši klienti
100%

90 800 Kč

90 800 Kč

Účel sbírky: terapie

William Bogušovský

Vážení dárci,
chtěli bychom Vás požádat o finanční pomoc na terapie pro našeho pětiletého syna Williama.

Když bylo Willikovi 2,5 roku, dostali jsme se po půlročním čekání na vyšetření k paní psycholožce, kam nás odeslala naše doktorka, protože Willik stále ve dvou letech nemluvil. Po 20 minutách vyplňování různých dotazníků jsme dostali odpověď, že se neví jistě a na diagnózu je stále brzy, ale může se jednat o autismus.  

Při pohledu na našeho kloučka nic takového nebylo patrné, při porodu bylo vše v pořádku. Dále se vyvíjel jako normální dítě. Napodoboval zvuky zvířátek, hrál si radostně s hračkami. Zlom však přišel v roce a půl, když měl Willik po očkování vysoké horečky. Poté jsme z něj dlouho nedokázali dostat ani hlásku. V tu chvíli jsme přišli o všechny ty dětské vtipné hlášky, na které jsme se tak těšili, ale třeba se jich ještě někdy dočkáme. Tady začala naše náročná cesta plná návštěv různých odborníků a terapií, které bohužel do jedné selhaly.  

Willikovi je nyní 5 let a i přes usilovné snažení stále nemluví. Má za sebou sezení s psychology, vyšetření na neurologii, návštěvy z rané péče, ABBA terapii, i různé další procedury. Vždy však ukončené se slovy, není to standardní autista a nevíme, jakou má diagnózu, nevíme jak vám pomoci.  

I přes to všechno je Willik neuvěřitelně láskyplný a milující malý človíček, který se však bohužel nevyzná sám v sobě. Plně nedokáže rozpoznat emoce a nechápe ani, když mu někdo ubližuje. I v situacích kdy je na něj někdo cizí zlý, protože Willik nedokáže zrovna poznat, co se po něm chce, on nastaví druhou tvář a jakoby vnímal jen to dobré. Bohužel se však s nepochopením od ostatních setkává víc, než často (například mezi ostatními dětmi, které ještě nedokážou pochopit, že je jiný).  

Mimo to je Willik plně odkázán na naši pomoc, protože se nedokáže sám obléci či provádět jakoukoli samoobsluhu. Běžné činnosti jako jsou čištění zubů či umytí hlavy se staly noční můrou, při kterých Willik i přes naši snahu být co nejšetrnější velmi trpí.   

My jej nade vše milujeme, tak jak jen rodič může své dítě milovat a i přes všechny strasti, které dnes a denně zažíváme, protože se Willik neumí například sám najíst, či si dojít na záchod, či dokonce takovou drobnost jako podívat se někomu do očí nebo na ukazovaný předmět nás neuvěřitelně zahřeje na srdci, když vydá svým tenkým hláskem jakékoliv písmeno. Už si po dvou letech umí říci o vodu, říká "Uuuuu." A vždy když se něco takového stane, máme naději, že se správnou pomocí se nám přece jen nakonec podaří nad touto situaci vyhrát a z Willika bude šťastný, chápající a mluvící chlapec.   

Bohužel všechna ta aktivita, kterou jsme se Willikovi snažili pomoci, si vybrala naše veškeré úspory. Poslední naději se stává Verhaul centrum, které má zkušenosti s podobnými případy a ve většině případů se jim podařilo dětem pomoci.
Naše finance už na úhradu těchto speciálních terapií nestačí, a proto se obracíme se žádostí o pomoc na Vás.  
Michael Bogušovský  

Dobrým skutkem pro Williama Bogušovského je finanční dar ve výši 90 800 Kč na úhradu měsíční terapie Snoezelen metodou ve Verheul centru v Ostravě.  

Michael Bugušovský
Brno
Telefonický kontakt je k dispozici v kanceláři DS.

Tato sbírka byla naplněna

Kdo nás podpořil

  • 100 Kč

    Stepanka Paulikova 20.05.2024
  • 500 Kč

    Anonymní dárce 19.04.2024
  • 90 200 Kč

    1% dárci Broker Consulting 18.04.2024

Díky všem, darovali jste již celkem 90 800 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.