Účel sbírky: léčebný pobyt
Denisa Jancurová II
Deniska se do naší velké rodiny narodila jako první holčička v lednu 2008. Její příchod na svět nebyl snadný. Pro nepostupující porod se narodila císařským řezem, její mozek byl dlouho bez přívodu kyslíku.
Deniska byla okamžitě převezena na JIRP Ke Karlovu, byla 2x oživována, na 72 hodin uložena do speciální podložky, aby bylo zabráněno ještě většímu poškození mozku. Od 3 dnů jsme začali cvičit Vojtovou metodou, od 15 měsíců jsme 2x do roka jezdili do Janských lázní, potom 2x ročně do Lázní Klimkovice na speciální cvičení Klim therapy. Denisku už 3 roky každý den vozíme do Jedličkova ústavu a škol, kde má kromě vzdělávání v základní škole i komplexní péči - fyzioterapie, ergoterapie, logopedie, podporu psychologa. Škola je pro Denisku velkou motivací.
Ve 3 letech se Denisce život zkomplikoval ještě víc, když se po horečnatém onemocnění přidaly epileptické záchvaty. Byla převezena do Thomayerovy nemocnice, oživována - status epilepticus. Po mnoha vyšetřeních a hospitalizacích byly zkoušeny různé kombinace léků, které někdy zabíraly lépe někdy vůbec ne.
Koncem roku 2016 se bohužel její epilepsie hodně zhoršila, v první polovině roku 2017 byl Denisky zdravotní stav stále horší, byla více v nemocnici než doma. Po hospitalizaci v dubnu 2017 byla apatická, přestala mluvit, jíst tuhou stravu, nechtěla pít. Byli jsme naprosto bezradní, báli jsme se o její život. Denně přicházelo až 300 záchvatů, dcerka nevnímala, nereagovala na nic, jen ležela v křečích, na léky její tělo nereagovalo. Museli jsme pořídit i plenky, přestože bez plen byla už od 2,5 roku. V době, kdy naše zoufalství neznalo mezí, jsme potkali rodinu s podobnou zkušenost, která nás přivedla na cestu alternativní léčby, která pomohla jejich chlapci. V září jsme plni obav, ale zároveň i velké naděje jeli na první schůzku do Tarani Kroměříž. Od té doby jezdíme na terapie každý týden a troufáme si říci, že ajurvédské masáže, zábaly a bylinky zachránily naší Denisce život.
Za půl roku, kdy na terapie jezdíme, došlo k obrovskému posunu - Deniska už zase jezdí denně do školy, vnímá, začíná mluvit, sama se snaží ovládat mechanický vozík, jí, říká si na WC. Každodenní cesty do Kroměříže jsou velmi náročné časově i finančně, ale vrátily nám naději. Denisce by velmi prospěly i déletrvající pobyty. Ty si ale momentálně můžeme dovolit pouze za přispění sponzorů. Také doma dodržujeme léčebný plán, v bylinkách se denně koupe, bylinnými oleji maže celé tělo, bylinky i pije, V současné době je výdělečně činný pouze tatínek Denisky, já se starám o Denisku a její bratry. Léčba v Tarani Kroměříž nás vychází měsíčně na 10 tisíc korun. Do měsíčních výdajů je započítán i nákup bylin, které Deniska užívá doma, speciální strava. V současné době je bez antiepileptik. Po dlouhé době vidíme v očích naší desetileté Denisky chuť do života, a za to jsme ochotni dát cokoli.
Prosím pomozte naší dcerce Denisce příspěvkem na 15 denní pobyt v Kroměříži. Jakýkoliv příspěvek bude pro nás obrovskou pomocí a motivací. Deniska za to stojí.
Eva Apltauerová, maminka
Dobrým skutkem pro Denisku Jancurovou je finanční příspěvek ve výši 26 000 Kč na léčebný pobyt v Lázních Tarani v Kroměříži.
Eva Apltauerová
Říčany
tel: 731 522 220
Denisce na léčebný pobyt věnovalo obchodní centrum Europark dokonce částku celých 54 000 Kč, a to díky charitativnímu dětskému "blešímu trhu", konanému dne 6. 10. 2018 v Europarku. V rámci tohoto "blešího trhu" probíhala osvětová akce k Národnímu dni epilepsie (30. 9.), doprovázená výstavou obrázků, které malovaly děti s diagnózou epilepsie, nazvanou "Líbí se ti, mami?".