Naši klienti
100%

100 000 Kč

100 000 Kč

Účel sbírky: asistenční pes

Gabriela Drdová

Milí dárci, jmenuji se Gabriela Drdová, je mi 54 let a celý život bojuji s několika diagnózami. Chtěla bych Vás poprosit o pomoc, o finanční dar na pořízení asistenčního psa.

Této sbírce pomohli zaměstnanci ČPP svými dary ve výši 51 483 Kč z akce "Snídaně, která pomáhá", konané 8. listopadu. Všem dárcům moc děkujeme!

V patnácti letech se u mě začaly projevovat velmi časté záchvaty temporální epilepsie a upadání do bezvědomí. Po záchvatech jsem dezorientovaná a trpím diociační slepotou. Vlastní rodinu nemám, žiji sama s maminkou, která mi i přes svůj vyšší věk pomáhá. Mým největším celoživotním koníčkem jsou zvířata. Vždycky mě to táhlo ke koním a občas mi někdo umožnil se svézt, nebo jen chvíli pobýt v jejich blízkosti, což mě naplňovalo štěstím. Bohužel, kvůli upadání do záchvatů, které se nedají předvídat, nastaly u majitelů koníků obavy a tuto mojí radost už není kde naplňovat. Vždycky jsem měla doma mazlíčky a nesmírně mě naplňuje se o ně starat.

Vždycky jsem toužila mít psa, a protože  v mém životě bývají opakovaně kratší období, kdy nevidím, tak mým snem byl vodící pes. Tento sen se mi splnil a já jsem v roce 2010 skutečně dostala vycvičeného vodícího psa. Můj život dostal úplně nový směr – bylo to naprosto úžasné, najednou jsem mohla chodit s pejskem sama ven (bez doprovodu nemůžu). Mohla jsem se spolehnout, že při začínajícím záchvatu mi podá do ruky sprej, který mi pomáhá záchvat zvládnout a zůstane přitisknutý u mě, čímž mi jednak dodá pocit bezpečí a záchvat dříve odezní a také upozorní kolemjdoucí. Veřejnost mě díky milému psovi začala lépe přijímat a já si mezi pejskaři konečně našla také kamarády.

Navíc díky psovi bylo záchvatů  najednou mnohem méně. Zjistila jsem, že energie, kterou je mi pejsek schopný předávat a pocit jistoty, díky jeho přítomnosti, většině záchvatů dokáže předejít. Když se proberu ze záchvatu, tak nevidím a jsem dezorientovaná v čase i prostoru. Díky vycvičenému psovi jsem ale byla schopná dojít bezpečně domů.

Můj milovaný parťák už ale odešel do psího nebe a já toužím po nové spřízněné duši a pomocníkovi. Strašně ráda bych zase chodila ven. Bohužel, po novele zákona už stát přispívá na vodící psy pouze osobám zcela nevidomým, nebo prakticky nevidomým. Můj handicap je ale specifický – většinu času potřebuji službu psa asistenčního a canis-terapeutického a pouze příležitostně psa vodícího. V roce, kdy jsem dostala svého prvního vodícího psa, toto bylo jinak.

Nyní mi tedy nezbývá, než poprosit Vás – laskavé lidi - alespoň o malý příspěvek na výcvik nového parťáka. Pevně věřím, že i po malých částkách se tato dosti vysoká částka dá postupně sehnat. Ze svých vlastních prostředků jsem schopná něco uhradit, ale ani zdaleka to nestačí.

Moc děkuji za přečtení mého dopisu a za každou pomoc!          
Gabča

Dobrým skutkem pro paní Gábinu Drdovou je finanční dar ve výši 100 000 Kč na pořízení asistenčního psa od organizace He-Pa.

Gabriela Drdová
Praha
Telefonický kontakt je k dispozici v kanceláři DS.

Tato sbírka byla naplněna

Kdo nás podpořil

 • 33 417 Kč

  1% dárci Broker Consulting 08.12.2023
 • 1 000 Kč

  Anonymní dárce 07.12.2023
 • 100 Kč

  Anonymní dárce 06.12.2023
 • 14 000 Kč

  Petr Hora 20.11.2023
 • 51 483 Kč

  ČPP - snídaně, která pomáhá 09.11.2023

Díky všem, darovali jste již celkem 100 000 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.