Naši klienti
25%

15 250 Kč

60 000 Kč

Účel sbírky: asistenční a aktivizační služby

Lucie Báčová II

Vážení dárci,
dovolte, abych se představila. Jmenuji se Lucie Báčová, je mi 50 let a jsem vozíčkářka. Po 11 letech strávených v ústavu v Hrabyni jsem se rozhodla odejít do „svého“. Odstěhovala jsem se do sociálního bytu v Ostravě, kde žiji dodnes. Začal mi nový život, životní etapa, kterou zvládám, byť za vydatné pomoci osobních asistentek.

Vlivem vrozeného neurologického onemocnění jsem u porodů svých dětí prodělala a přežila krvácení do mozku, jehož následkem je nyní výrazné postižení očí a silná paréza končetin. Pohybuji se na elektrickém invalidním vozíku a prognóza mého onemocnění není dobrá, takže asistenčních služeb využívám stále častěji. Jsem rozvedená, mám syna a dceru, které bohužel nevídám.  

K mým zájmům vždy patřilo psaní básní, povídek, reportáží atd. Také jsem moc ráda četla a stále čtu (pouze podsvícený text), poslouchám zvukové knihy a v rámci možností pracuji s počítačem. Mám velmi ráda hudbu.  

Abych mohla žít sama, musím si platit paní na úklid, občas „hodinového manžela" a pána na doprovody na úřady, příp. kurzy na PC a tabletu atd. Jakákoli pomoc s těmito náklady – na osobní asistenci a výpomoc v domácnosti – by mi velice pomohla.  

Mám domov, to jsem za 11 let v ústavu necítila a mám černého kocourka, který je pro mě vším. Abych vše zvládala, potřebuji pomoc asistentek, které ke mně chodí 4x týdně.  

Život pro mě začíná být v poslední době složitý, přesto chci zůstat co možná nejdéle v domácím prostředí. Žádám vás tedy laskavě o jakýkoli příspěvek
  
Děkuji srdečně.
Báčová Lucie

Dobrým skutkem pro paní Lucii Báčovou je finanční dar ve výši 60 000 Kč na úhradu asistenčních a aktivizačních služeb.  

Lucie Báčová
Ostrava
Telefonický kontakt je k dispozici v kanceláři DS.

Přihlášení k odběru novinek klienta: Lucie Báčová II.

Chci pomoci

200 Kč
500 Kč
1 000 Kč
2 500 Kč
5 000 Kč
10 000 Kč

Kdo nás podpořil

  • 2 500 Kč *

    Dobrá psychiarie, s r.o. 19.07.2024
  • 1 750 Kč

    Matěj Kubrt 09.07.2024
  • 11 000 Kč

    1% dárci Broker Consulting 08.07.2024

Díky všem, darovali jste již celkem 15 250 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.