Naši klienti
100%

46 590 Kč

46 590 Kč

Účel sbírky: stropní zvedací systém

Lukáš Tůma II

Dobrý den, náš syn, Lukáš Tůma, je těžce tělesně postižený a prakticky ležící. Narodil se v roce 1991 a po porodu mu byla diagnostikována DMO. V posledních cca 3 letech už ho opravdu fyzicky nezvládáme.

Lukáš je velmi společenský mladý muž, který chce být s přáteli, jezdit na výlety, chodit do společnosti. Pokud ho nezvedneme z postele, neoblečeme, nenaložíme do auta, neodvezeme a opět nevyložíme z auta, nikam se nedostane. Je to opravdu velmi fyzicky náročné a my rodiče stárneme.


Lukáš má ještě sestru a bratra. Ti nám byli vždy velkými pomocníky. Bohužel nám již odrostli, odstěhovali se a žijí svůj vlastní život. Manžel Martin je jediný výdělečně činný, takže pečuji o syna převážně sama. Lukáš se rád koupe ve vaně, ale my ho s manželem už nejsme schopni do té vany přesunout. Chtěli bychom pořídit stropní zvedák, díky kterému ho do vany přesunu sama a bez větší námahy.


Je to opravdu skvělý pomocník. Tento stropní zvedák má Lukáš již v pokoji, kde ho používáme na přemisťování z postele na vozík a zpět.


Průběžně pořizujeme různé pomůcky i do nejbližší rodiny (babička, děda, sourozenci), protože nemůžeme vše převážet, nevejdou se nám do auta. Pojízdné zvedáky, madla, vozíky, WC židle atd. Vše kupujeme z vlastních zdrojů, většinou repasované, které nejsou tak finančně náročné. Ale hlavně nemusíme být zavření doma.

Je to pro nás velmi finančně náročné, proto vás žádáme o finanční pomoc. Pokud se rozhodnete nám pomoci, budeme nesmírně rádi.


Budeme vám moc vděčni za každý příspěvek.
Za Lukáše Jitka Denková (matka a opatrovnice)


Dobrým skutkem pro Lukáše Tůmu je finanční dar ve výši 46 590 Kč na částečnou úhradu stropního zvedacího systému od f. Vecom do koupelny.


Jitka Denková
Dačice
Telefonický kontakt je k dispozici v kanceláři DS.

Lukas_Tuma.jpg

Tato sbírka byla naplněna

Kdo nás podpořil

  • 15 590 Kč

    DMS 15.05.2023
  • 30 000 Kč

    Anonymní dárce 01.05.2023
  • 1 000 Kč

    1% dárci Broker Consulting 18.04.2023

Díky všem, darovali jste již celkem 46 590 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.