Čistá sbírka
100%

5 990 Kč

5 990 Kč

Účel sbírky: rehabilitační pobyt

Markéta Schützová VIII

Vážení dárci, obracíme se na Vás se žádostí o pomoc s náklady na rehabilitační pobyt pro sedmiletou Markétku.

Této sbírce pomohl charitativní sběr víček od nápojů v OC EUROPARK. Děkujeme všem, kteří se zapojili! Hlavně OC EUROPARK za uvedený dar.


Dobrým skutkem pro Markétku Schützovou je finanční dar ve výši 6 000 Kč na úhradu rehabilitačního pobytu v centru Kruh ve Znojmě.

Naše holčička Markétka se narodila ke dvěma bráškům o tři týdny dříve. Následující den byla převezena na JIP a začal velký kolotoč. Markétce při porodu porodník vytrhl nervy z krční míchy, následkem byla úplná obrna levé ruky, ručička jí jen visela podél těla. Také došlo k přetrhání nervů z pravé bránice. Nemohla sama dýchat a byla celý měsíc v inkubátoru. Holčičku jsme si k rošťákům strašně moc přáli a tak jsme boj o ni nikdy nevzdali.

Čekala nás řada cvičení, které nebylo lehké se naučit - Vojtova metoda 4x denně, ergoterapii, elektrostimulace, lázně Klimkovice 2x ročně. Markétce je čerstvých 7 let a nyní zjišťujeme, že nejspíš nedošlo jen k poškození ruky, ale Markétka má také vývojovou dysfázii s ohledem na porozumění mluveného slova a pochopení pokynů k úkolům. Obtížně koordinuje celou svou levou polovinu těla a souhru oko, ucho a ruka. Nosí silné brýle a bylo nám doporučeno posílit její sluchové vnímání.

Vzhledem k častým návštěvám na různých rehabilitacích nemohu pracovat na plný úvazek, ale jen brigádně. I tak se snažíme Markétce zajišťovat řadu terapií z vlastních zdrojů. Věříme, že vaše sbírka Markétce pomůže financovat další potřebné rehabilitace.

Děkujeme za to, že Markétce pomůžete, velice si toho vážíme.
Schützovi

Tato sbírka byla naplněna

Kdo nás podpořil

  • 5 990 Kč

    OC Europark - Sběr víček pro Markétku 2022 03.01.2023

Díky všem, darovali jste již celkem 5 990 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.