Naši klienti
100%

88 061 Kč

88 061 Kč

Účel sbírky: oprava automobilu

Matěj Vodrážka II

Dobrý den,
jmenuji se Matěj Vodrážka, je mi 15 let a od narození mám nevyléčitelnou nemoc jménem neurofibromatóza, na kterou neexistuje léčba a řeší se jen pomocí operací.

Bohužel, je to taková nemoc, při které nikdy lékaři nemohou vyjmout celý nádor, protože je to druh nádorů, který roste z nervu a ne vždy je operace možná. Můj život se začal měnit v lednu 2016, kdy nám umřel náš milovaný  tatínek, který měl stejnou nemoc, jako mám já a bohužel ji mají i moji dva mladší bráškové. Můj tatínek s ní bojoval přes dva roky, nyní s ní bojuji nejvíc já. Je to neskutečně těžký boj, který stojí nejen mne mnoho sil a utrpení, ale hlavně moji maminku, které při mne stojí.  

K této nemoci mám ještě středně těžkou mentální retardaci, Aspergerův  syndrom, astma, ADHD a tak má maminka se mnou co dělat. Čekají mě stále další a další operace, další cesty do nemocnice Motol na pravidelné vyšetření. Moje maminka a stejně tak moji bráškové sdílí můj boj se mnou a pomáhají mi bojovat ze všech sil, které jim i mě pomalu dochází, ale nedávají to na sobě znát a já tak můžu říct, že mám zázemí a oporu nejen v mamince, ale i v brášcích kteří mi pomáhají, jak můžou.  

Všechny pohromy a problémy se dají vyřešit, když kolem sebe máte lidi, kteří Vás milují a stojí při Vás. V naší rodině, jak už víte, se stávají pohromy dost často, a tohle je vlastně důvod, proč to píšu… Dostal jsem příspěvek od státu na auto, které mi mělo usnadnit dopravu nejen k lékařům. Bohužel jsme koupili ojeté auto v autobazaru, a od té doby jsou s ním jen problémy. Víc nejezdí, než jezdí a potřebuje spoustu peněz na opravy.  

Pohybuji se jen na invalidním vozíku a tak cesta do školy autobusem není snadná ani vždy možná. Kvůli mým nemocem nemám dobrou imunitu a v autobusech se to bacily jen hemží. Tím pádem jsem dost často nemocný i s obyčejnou virózou, která v mém případě způsobuje vysoké horečky a křeče.  

Dovolili jsme si oslovit Vaši organizaci a poprosit o příspěvek, který by nám pomohl s opravou auta. Moc děkujeme za Vaši pomoc!  
Za Matěje maminka, Irena Vodrážková  

Dobrým skutkem pro Matýska Vodrážku je finanční dar ve výši 89 000 Kč na částečnou úhradu opravu automobilu.  

Irena Vodrážková
Žatec
Telefonický kontakt je k dispozici v kanceláři DS.

Tato sbírka byla naplněna

Kdo nás podpořil

 • 76 767 Kč

  Anonymní dárce 17.12.2023
 • 2 500 Kč

  Anonymní dárce 12.12.2023
 • 100 Kč

  Anonymní dárce 06.12.2023
 • 1 333 Kč

  Anonymní dárce 04.12.2023
 • 100 Kč

  Anonymní dárce 28.11.2023
 • 200 Kč

  Markéta Pospíšilová 18.11.2023
 • 7 061 Kč

  1% dárci Broker Consulting 07.11.2023

Díky všem, darovali jste již celkem 88 061 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.