Naši klienti
6%

3 000 Kč

50 000 Kč

Účel sbírky: neurosenzorická terapie

Matyáš Bölcskei

Dobrý den, rádi bychom vás požádali o dar na terapii pro našeho sedmiletého syna Matyáška, který trpí těžkou poruchou autistického spektra (PAS) a těžkou mentální retardací. Neurosenzorická terapie bude velmi přínosná pro jeho vývoj a diagnózu.

Od začátku jsme měli tušení, že s Matyáškem není něco v pořádku. To se bohužel potvrdilo, když jsme v červnu 2019 byli hospitalizování na oddělení neurologie v Dětské fakultní nemocnici v Brně. Tam byla stanovena diagnózu PAS a těžká mentální retardace. Maty bohužel vůbec nemluví, péče je pro nás velmi náročná, jeho vzrůstající síla a někdy i agrese je psychicky i fyzicky vyčerpávající. Je hyperaktivní, vyžaduje neustálý dohled a dopomoc u všech činností.  

Jsme čtyřčlenná rodina, maminka Pavla, tatínek Gergely, syn Matyášek a desetiměsíční dcera Maruška. Nedávno jsme se stěhovali do Popůvek u Brna. Vyžádala si to rodinná situace, když jsem tři roky vozila denně našeho Matyáška do 40 km vzdálené speciální školky a na terapie do Brna. Tento stav byl již fyzicky i finančně neúnosný. Maty nyní navštěvuje v Brně školku pro zdravotně znevýhodněné děti. Jeho chování je náročné na péči a spolupracujeme s organizacemi poskytujícími osobní asistenci.  

Tento rok bychom měli pro Matyáška jedno velké přání a to, aby mohl jet do Ostravy do neurosenzorického centra Verheul. Zde probíhají terapie ve Snoezelenovém prostředí. Jedná se o intenzivní neurosenzorické individuální rehabilitace. Je zde kladen důraz na smysly a vnímání. Rovněž se zaměřují na problémy s kousáním a příjmem potravy u dětí s PAS. Chtěli bychom pomocí tohoto měsíčního rehabilitačního pobytu posunout syna v oblasti učení, příjmu stravy, regulaci problémového chování a nastartování řeči, kde má úplný deficit a velmi to trápí jeho i nás rodiče.  

Rehabilitace jsou velmi nákladné, jeden měsíc stojí přes 90 tisíc korun. K tomu také musíme připočítat ubytování a cesty do Ostravy. Bohužel tyto neurorehabilitace nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění. Matyášek musí stále dodržovat přísnou bezlepkovou a bezkaseinovou dietu, což je velmi nákladné a výrazně se promítá do rodinného hospodaření.  

V našem rozpočtu nám tak již nezbývají peníze na Matyho pobyt v Neurosenzorickém centru. Proto vás velmi prosíme o pomoc s jeho financováním. Velmi by nám pomohl jakýkoliv dar, aby se nám podařilo uskutečnit terapeutický pobyt ve Verheul v Ostravě. My jako rodiče děláme pro Matyáška a jeho malou sestřičku Marušku vše, co je v našich silách, ale na toto sami nestačíme.  

Budeme moc vděční za pomoc a předem vám velmi děkujeme.
S úctou rodiče Bölcskeiovi  

Dobrým skutkem pro Matyáška Bölcskeie je finanční dar ve výši 50 000 Kč na částečnou úhradu neurosenzorické terapie ve Verheul centru v Ostravě.  

Pavla Bölcskei
Popůvky u Brna
Telefonický kontakt je k dispozici v kanceláři DS.

Přihlášení k odběru novinek klienta: Matyáš Bölcskei.

Chci pomoci

200 Kč
500 Kč
1 000 Kč
2 500 Kč
5 000 Kč
10 000 Kč

Kdo nás podpořil

  • 3 000 Kč

    1% dárci Broker Consulting 11.06.2024

Díky všem, darovali jste již celkem 3 000 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.