Čistá sbírka
100%

4 477 Kč

4 477 Kč

Účel sbírky: rehabilitace

Matyáš Čech V

Vážení dárci, obracíme se na Vás se žádostí o pomoc s financováním pravidelných rehabilitací pro desetiletého Matyáše.

Této sbírce pomohl charitativní sběr víček od nápojů v OC EUROPARK, který se koná již od roku 2018. 
Sběrem víček jste v roce 2023 přispěli desetiletému Matyášovi Čechovi na pravidelné rehabilitace motodou Feldenkrais.


Můj syn Matyáš má nyní již 10 let. Jako malý mi jednoho dne řekl: "Mami, budu chodit, abych si mohl zatancovat se Soňou." Soňa je jeho sestřenice. Mají se hodně rádi, jen zatancovat si spolu ještě nemůžou. Matyáš má diagnostikovanou DMO spastickou kvadruparézu. Cvičíme a jeho stav se zlepšuje, ale jde to hodně pomalu.


Matyáš cvičí ambulantně fyzioterapii v klinice Astra a taky občas absolvuje intenzivní rehabilitace v klinice Axon. Jednou týdně rehabilituje metodou Feldenkrais. Nejlepší na celé situaci je to, že Matyáš cvičí i doma ochotně sám. Z pohybu mimo cvičení ho nejvíc baví tanec. Samozřejmě v omezené míře, protože se ještě dlouho neudrží sám na nohách. Ve škole a náročnějším terénu používá chodítko se sedátkem. Doma nebo na kratší vzdálenost francouzské hole.


Rád si čte komiks Čtyřlístek a baví ho učení se novým věcem. Ať už na tabletu nebo formou hry se doučuje matematiku a český jazyk. Sám si přešel z tiskacího písma na psací i když má z SPC povoleno psát ve škole pouze tiskací. Paní učitelka ve škole si ho chválí, že je velmi bystrý. Matyáš je velmi společenský. Miluje lidi, návštěvy a výlety. Velice dobře se orientuje v IT. Dokáže si najít, co potřebuje. Dost často poradí i mně :-)


Ze srdce bych mu přála, aby se mu jeho přání splnilo a on si jednoho krásného dne zatancoval a mohl fungovat sám i po fyzické stránce. S pokorou a vděčností vám předem děkuji, pokud se rozhodnete pomoci mi Matyho přivést k úplné samostatnosti prostřednictvím finančního příspěvku na rehabilitaci.


S přáním hezkého dne
Stanislava Doležalová


Dobrým skutkem pro Matyáše Čecha je finanční dar ve výši 4 477 Kč na pravidelné rehabilitace metodou Feldenkrais.

Tato sbírka byla naplněna

Kdo nás podpořil

  • 4 477 Kč

    OC Europark Praha Štěrboholy - dar sbírka textilu+víček 2023 27.12.2023

Díky všem, darovali jste již celkem 4 477 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.