Naši klienti
100%

50 000 Kč

50 000 Kč

Účel sbírky: asistenční pes

Michal Ulman

Vážení dárci organizace Dobrý Skutek,
s úctou a pokorou bych Vás chtěl požádat o finanční pomoc, která pomůže uhradit náklady na výcvik a asistenční fenky Sendy, kterou pro mě cvičí, a pomáhá mi i s dalšími záležitostmi ohledně výcviku, organizace Pestrá o.p.s.  

Dovolte mi, abych se představil. Jmenuji se Michal Ulman, je mi 40 let a bydlím v Mladé Boleslavi. Ve 2,5 letech jsem onemocněl zánětem mozkových blan, po kterém mám trvalé následky jako špatná chůze, špatná jemná i hrubá motorika a zhoršená a hůře srozumitelná řeč. Ležel jsem 2,5 roku v nemocnici Motol, kde se mnou celou tu dobu byla i moje matka. Při vší smůle bylo štěstí, že myšlení a psychika celkově zůstala bez úhony. 

Vystudoval jsem a pracuji jako administrativní pracovník na zkrácený úvazek z důvodu horšího zdravotního stavu. Nedávno jsem získal byt, který je nedaleko od mé rodiny. V případě potřeby mi rodiče i bratr chodí pomáhat, ale sám cítím, že potřebuji společníka, který mi bude nápomocný např. s podáváním předmětů, které se pro mě s přibývajícím věkem stává složitějším a bolestivější, nebo mě v dobrém slova smyslu přiměje více chodit atd. Mou první úvahou bylo pořídit si psa, ovšem byl jsem si hned vědom toho, že sám nedokážu psa vycvičit. Obrátil jsem se proto na organizaci Pestrá o.p.s. s prosbou zda by mi mohla pomoci v mé situaci.  

Pomoc Pestré byla okamžitá a vysoce kvalitní. Všichni zaměstnanci se shodli na tom, že asistenčního psa skutečně potřebuji  a bude pro mě vycvičena fenka borderkolie Sendy. Se Sendy jsem se poprvé setkal zhruba před rokem a šlo bez nadsázky o lásku na první pohled. Pestrá pro mě připravila nejen pravidelný systém nácviků, kde nacvičujeme chůzi, poslušnost a povely i další cviky a činnosti, ale i ergoterapeutické nácviky, kde s ergoterapeutkou pracujeme na všech možných aspektech práce s asistenčním psem od řeči přes nácviky motoriky až po nácvik multitaskingu. Obě tyto složky jsou absolutně špičkové a už samotné nácviky ergoterapeutické i se Sendy jsou pro mě výbornou rehabilitací a již se nemůžu dočkat, až mi bude Sendy předána. Po každém nácviku se Sendy jsem upřímně nadšený z toho, jaké děláme pokroky, za což velmi vděčím právě Pestré.  
Finanční prostředky budou použity na úhradu nákladů spojených s výcvikem a předáním asistenčního psa. Do celkových nákladů je zahrnuto: osobní náklady na trenérky psa a další odborné pracovníky podílející se na výcviku psa, krmivo a pamlsky, pomůcky pro výcvik, veterinární ošetření, hygienické pomůcky, cestovné, zkoušky a provozní náklady.  

Velice děkuji za Vaši podporu a přeji hezký den
Mgr. Michal Ulman, Mladá Boleslav  

Dobrým skutkem pro pana Michala Ulmana je finanční dar ve výši 50 000 Kč na částečnou úhradu nákladů spojených výchovou asistenčního psa.

Přihlášení k odběru novinek klienta: Michal Ulman.

Tato sbírka byla naplněna

Kdo nás podpořil

 • 44 750 Kč

  SIMEKOSTAV s.r.o. 12.09.2023
 • 150 Kč

  Jana Ježková 03.09.2023
 • 100 Kč

  Radka Velebová 03.09.2023
 • 5 000 Kč

  1% dárci Broker Consulting 16.08.2023

Díky všem, darovali jste již celkem 50 000 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.