Naši klienti
100%

99 600 Kč

99 600 Kč

Účel sbírky: pravidelné rehabilitace

Rostislav Vegel

Vážení dárci,
s láskou a pokorou Vám představuji našeho šestiletého syna Rostíka a chtěla bych Vás požádat o finanční pomoc s náklady na pravidelné rehabilitace, které jsou pro něj nezbytné.

Celé mé těhotenství bylo pohodové a já se cítila božsky. Miluji ten pocit, když mi pod srdcem roste miminko. Při plánované kontrole v nemocnici, se mě doktor citlivě zeptal, zda vím, že má malý nějaký nález v hlavičce. Odpověděla jsem, že ne. Pak vše nabralo na obrátkách. Po řadě vyšetření, po plánovaném císařském řezu, zjistili diagnózu VMG - cévní malformace. Ihned zajistili Rostíkův převoz vrtulníkem do nemocnice Motol v Praze.

Vše se událo tak rychle, že jsem přes strach ani nevěděla, jak se mám sama cítit a co vlastně bude. Akutní riziková operace, kterou malý podstoupil po příjezdu, přinesla zakrvácení 3. a 4. mozkové komory. Po operaci se objevily epileptické záškubky a byla zahájená léčba. Došlo také k neprokrvení očních nervů a byly nám oznámeny další diagnózy. Hlavička měla co dělat, aby to zvládla a my se učili trpělivosti a po špičkách v tichosti šli vpřed.

Start do života nebyl lehký a Rostík ve svých 6 letech nedokáže žádný samostatný pohyb. Avšak každý jeho vývojový posun je pro nás zázrak a odměna. Musí se totiž pokaždé prát se svalovou slabostí či oční vadou, která zhoršuje vidění a prostorovou orientací. Veškerá jeho rehabilitační péče je mu přínosem. Díky nim se již dokáže sám dostat z lehu do šikmého sedu či vysokého kleku. Pilně trénujeme stoj, aby začal věřit i svým nohám a my si mohli dát další cíl – posunout se pevným samostatným krokem vpřed. Bohužel mu byla zjištěna i těžká mentální retardace a tím pádem odpovídá mentálně tak dvou letému dítěti.

Rostík vyžaduje celodenní péči a pomáhám mu úplně se vším. Za těch pár společných let jsme už správná dvojka. Sice nemluví ale jeho emoční projevy ať už radost, smutek či vztek umí projevit skvěle a já vím, co mám dělat. Jeho pár slov MAMA, TATA či NENE je pro nás odměnou, už jen pro ten pocit slyšet jeho hlas. 

Aby Rostíkův vývoj postupoval po malých krůčcích kupředu, je třeba pravidelně rehabilitovat. Docházíme do centra Pokrok v Ostravě, kde se mu věnují. Bohužel tyto rehabilitace nejsou hrazeny zdravotní pojišťovnou a při ceně 1 200 Kč za lekci nám velmi zatěžují rozpočet.

Uvítáme jakýkoli dar, kerý nám pomůže tyto rehabilitace financovat. Z celého srdce všem dárcům děkujeme!
Janka Vegelová s rodinou

Dobrým skutkem pro Rostíka Vegela je finanční dar ve výši 99 600 Kč na předplacení 83 lekcí rehabilitací v centru Pokrok.

Janka Vegelová
Opava
Telefonický kontakt je k dispozici v kanceláři DS.

Tato sbírka byla naplněna

Kdo nás podpořil

 • 300 Kč

  Anonymní dárce 02.09.2023
 • 1 000 Kč

  Jan Skála 31.08.2023
 • 1 333 Kč

  Anonymní dárce 28.08.2023
 • 13 319 Kč

  respondenti SC&C 25.08.2023
 • 5 000 Kč

  Martin Kanka 17.08.2023
 • 100 Kč

  Hana Pupová 01.08.2023
 • 200 Kč

  Kateřina Bártková 01.08.2023
 • 78 348 Kč

  1% dárci Broker Consulting 14.07.2023

Díky všem, darovali jste již celkem 99 600 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.