Naši klienti
100%

40 000 Kč

40 000 Kč

Účel sbírky: lehokolo

Šárka Vančurová

Dobrý den,
vážení dárci a sdružení Dobrý skutek, chtěla bych Vás požádat o pomoc a finanční dar na sportovně-rehabilitační pomůcku – lehokolo AZUB.

Ráda bych se Vám představila a popsala, co se vlastně stalo... Jmenuji se Šárka Vančurová a je mi 50 let. Dosud jsem byla velmi akční, miluji život a miluji sport. V srpnu 2021 jsem měla těžký úraz a celý můj dosavadní život se zbořil jako stavba ze sirek…  

Tehdy jsem chtěla udělat radost sedmiletému synovci, jeli jsme společně do trampolínového centra. Bohužel se mi nepovedl přemet na trampolíně, cítila jsem prasknutí v krku. Pro silnou bolest jsem nemohla otočit hlavou, celé tělo mi znehybnělo, přestalo být ovladatelné a ruce mě začaly pálit, jako by mi na ně lil horký omastek.  

Teprve po operaci, kdy mi uvolnili míchu, jsem na JIP pomalu začala hýbat rukama. Další operací obratlů se můj zdravotní stav už moc nezměnil. Prognóza byla, že se na nohy už nepostavím. Po převozu na spinální jednotku v Motole, kde učí žít pacienty po úrazech, jsem se snažila se vším psychicky srovnat a bojovat s nepříznivou prognózou. Po sedmi týdnech jsem začala hýbat prsty u nohou.  

Po pěti měsících v rehabilitačním ústavu Kladruby jsem díky pevné vůli a aktivitě začala chodit v chodítku a následně i o berlích. Od pasu dolů cítím tělo jinak než dřív, nefunguje mi jemná motorika, brní mě prsty. Chůzi o berlích odnáším bolestmi páteře i nohou. Mám invalidní důchod 3. stupně s omezením 80 %.  

V rehabilitačním ústavu Paraple jsem vyzkoušela lehokolo. Cítila jsem se opět šťastná v pohybu, při sportu. Představila jsem si možnost opět vyrazit do přírody s pejskem, aniž bych byla odkázaná na někoho dalšího. Kolo by mě pomohlo nejen psychicky, ale i fyzicky. Při jízdě bych posilovala nohy a zároveň zlepšovala fyzickou kondici.  

Lehokolo, které by bylo pro mě vhodné, stojí přes 200 000 Kč. Jako samoživitelka se studujícím synem tuto částku jen tak nenašetřím. Oslovila jsem tedy různé nadace a už mi zbývá sehnat „jen" posledních 40 000 Kč na doplatek. A o pomoc s touto částkou bych Vás chtěla požádat. 

Všem dárcům moc děkuji. Buďte na sebe hodně opatrní, zdraví se nedá ničím koupit!
Šárka Vančurová

Dobrým skutkem pro paní Šárku Vančurovou je finanční dar ve výši 40 000 Kč na doplatek lehokola AZUB.

Šárka Vančurová
Nové Strašecí
Telefonický kontakt je k dispozici v kanceláři DS.

Tato sbírka byla naplněna

Kdo nás podpořil

  • 36 000 Kč

    A.C.A.B1 Capital s.r.o. 26.09.2023
  • 4 000 Kč

    1% dárci Broker Consulting 16.08.2023

Díky všem, darovali jste již celkem 40 000 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.