Naši klienti
20%

14 368 Kč

70 000 Kč

Účel sbírky: rehabilitační program

Tereza Výchopňová

Dobrý den,
jmenuji se Terezka Výchopňová, narodila jsem se v červenci 2021, a bydlím s maminkou v Jablonci nad Nisou.

Po narození, ve třetím měsíci si maminka všimla, že mám velmi ztuhlé svalstvo, ručičky stále u těla, nožičky stažené a špatně držím hlavičku. Zašla se mnou tedy na vyšetření k fyzioterapeutce a ta mamince řekla, že mé reflexy neodpovídají normě. Ihned se mnou začala cvičit Vojtovu metodu a začalo kolečko - praktický lékař a neurologie.

Ve 13. měsících mi v Motolské nemocnici potvrdili spastickou levostrannou hemiparézu vzniklou mikrokrvácením do mozku a to prý zhruba v době porodu. Znamená to, že mám částečně ochrnutou levou polovinu těla a ztuhlé svalstvo. Zkrátka druh dětské mozkové obrny. Začala jsem docházet na plavání, jezdit na hipoterapie a maminka nepolevovala s cvičením.

Díky maminčině neutuchajícímu úsilí jsem zvládla dohnat vývojově své vrstevníky. Od 18 měsíců chodím, i když stále nemotorně. Špatně našlapuji, chodím po špičce, a čím více se snažím běhat, tím více mi tuhnou svaly. Nožičku také stáčím dovnitř. Nezvládám jako jiné děti mého věku např. chodit po schodech. Celkově velmi špatně držím balanc. Jsem ale neskutečně veselé a snaživé děťátko, které má velký dar spolupráce se všemi terapeuty a mám maminku, která dělá vše, co je v jejích silách.

Jsou ale věci, na které již maminka finančně nestačí. Již před nějakou dobou se mnou maminka začala dojíždět pravidelně do Saremy, kde se mnou cvičí na posílení celé levé strany, pomůžou mi zlepšit stereotyp chůze, uvolnit ztuhlé svalíky a naučí mě si více uvědomovat a používat levou ruku. Nově chceme využít nabízenou kognitivně-motorickou terapii, ergoterapii a senzorickou místnost.

Pomůžete mi, prosím, posunout se zase o kousek dál a žít plnohodnotný život?
Terezka s maminkou Pavlou

Dobrým skutkem pro Terezku Výchopňovou je finanční dar ve výši 70 000 Kč na speciální terapie v Sarema v Liberci.

Pavla Výchopňová
Liberec
Telefonický kontakt je k dispozici v kanceláři DS.

Přihlášení k odběru novinek klienta: Tereza Výchopňová.

Chci pomoci

200 Kč
500 Kč
1 000 Kč
2 500 Kč
5 000 Kč
10 000 Kč

Kdo nás podpořil

  • 500 Kč

    Anonymní dárce 03.06.2024
  • 13 868 Kč

    Fashion for Life, Liberec 2024 29.05.2024

Díky všem, darovali jste již celkem 14 368 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.