• Aktuality
  • /
  • 29.11.2023

Poděkování: Anulika, z.s.II

Vážení donátoři, milý Dobrý skutku z.s.,
chtěli bychom tímto poděkovat za vaši dosavadní podporu a za to, že jsme díky Vaší pomoci mohli zorganizovat psychorehabilitační pobyt pro pečující rodiny. Tento pobyt jim umožnil načerpat síly a strávit krásné chvíle naplněné vzájemnou podporou a sdílením.

Víkendové pobyty, které naše organizace organizuje, jsou příležitostí pro rodiny se lépe poznat, podpořit se navzájem a hlavně utužit komunitu a neformální vztahy mezi pečujícími. Víme, že tato podpora není samozřejmostí a to víc jsme vděčni za to, že jsme mohli zažít tři krásné dny na horách v Beskydech, v hotelu Mesit na Prostřední Bečvě.  

V naší práci doprovázíme a dlouhodobě podporuje rodiny pečující o osoby s nervosvalovým onemocněním, často závislé na umělé plicní ventilaci. Také podporujeme rodiny pečující o osobu s jiným vzácným onemocněním či zdravotním postižením většinou z Moravskoslezského kraje. Systematicky podporujeme domácí péči a integraci do společnosti v našem bezbariérovém centru ANULIKA v Ostravě téměř 180 osob. Spolek ANULIKA z.s. tvoří samotní pečující.  

Zaměstnáváme pečující matky i mladé lidi se zdravotním postižením. Snažíme se pečující rodiny co nejvíce zapojit do společnosti, umožnit jim opustit svůj domov a odlehčit náročnou celodenní péči, zlepšit psychickou pohodu celé rodiny. K tomu právě slouží i víkendové pobyty. Díky Vám se povedlo zajistit pobyt pro 7 pečujících rodin. Celkem se zúčastnilo pobytu 26 osob.  

Poděkování jsme si dovolili zveřejnit na našich FB stránkách a na stránkách naší organizace www.podporapece.cz Velice děkujeme za podporu organizaci Dobrý skutek, z.s. a Život dětem, o.p.s.
Za Anulika, z.s.
Martina Martušková