Kristýnka Matějíčková
  • Příběhy našich klientů
  • /
  • 08.05.2009

Kristýnka Matějíčková

Kristýnka MatějíčkováDobrý den,
nejprve bych se Vám chtěla představit. Jmenuji se Ivana Matějíčková a bydlím s dcerou Kristýnkou v Jihlavě ve dvoupokojovém bytě. Několik let jsem byla vdaná a vzhledem k tomu, že jsme s manželem nemohli mít vlastní děti, podali jsme si žádost o pěstounskou péči.

Po několika letech marného čekání jsem však zůstala sama, neboť manžel ode mne odešel. Podala jsem si tedy novou žádost, to už však jako samožadatelka. Po dalších dvou letech čekání mi byla úřady nabídnuta čtyřletá holčička Kristýnka, kterou jsem si 14. prosince 2004 přivezla z dětského domova ze Svitav.

Kristýnka je narozená z dvojčátek. Z ústavu jsem si ji přivezla skoro nemluvící (dorozumívala se jen ukazováním), nosila plenky a byla velmi opožděná, dá se říci úplně ve všech oblastech. Snažila jsem se ji však přijmout takovou, jaká je, milovat ji a rozvíjet ji, aby jednou mohla jít do školy a bylo možno ji vzdělávat. Přiznám se, že to bylo někdy až nadlidské úsilí, ale obě jsme to zvládly.

Kristýnka teď chodí do druhé třídy Základní školy v Demlově ulici v Jihlavě do speciální třídy. Pomaloučku vše dohání a opoždění, které nabrala v prvních čtyřech letech, se začíná vyrovnávat. Kristýnka má školu moc ráda a učí se dobře.

V současné době nás sleduje kromě dětské lékařky i školní psycholožka, která s Kristýnkou dělá současně i logopedii, chodíme na kontroly na ortopedii a pro sklony k šilhání navštěvujeme i oční ambulanci.

Právě paní psycholožka mi pro výuku Kristýnky (pro rychlejší rozvoj a upevňování získaných znalostí) doporučila pořízení počítače. Vzhledem k tomu, že jsem vedena jako pěstounka ve zvláštním případě, starám o závislou osobu a nemohu tedy chodit do práce, marně se pokouším toto nějak vyřešit. Zatím chodí Kristýnka alespoň do počítačového kroužku, ale je vidět, že jí chybí možnost každodenního tréninku. Pokud by se mi podařilo počítač sehnat, zakoupila bych jí mnoho šikovných programů, které by jí určitě pomohly dále se rozvíjet, a myslím, že by ho mohla později využít i ve škole.

Toto je tedy důvodem, proč jsem se rozhodla Vám napsat a poprosit Vás, jestli byste mi mohli nějak pomoct. Budu Vám vděčná, pokud mojí Kristýnce podáte pomocnou ruku a slibuji, že Vás nezklameme a budeme dělat další pokroky.

Dobrým skutkem pro Kristýnku Matějíčkovou je 17 599 Kč na zakoupení počítače.

Ivana Matějíčková
Jihlava
723 740 953