Naši klienti
100%

50 000 Kč

50 000 Kč

Účel sbírky: psychorehabilitační pobyt

ANULIKA, z.s.

Vážení dárci Dobrého skutku,
dovolujeme si Vás opět požádat o Vaši finanční podporu. V loňském roce jste nás podpořili částkou 50 000 Kč a tím jste nám umožnili uskutečnit pobyt pro 11 rodin v nádherném prostředí Beskyd, v hotelu Mesit. Za tuto podporu Vám velice děkujeme.

I v letošním roce bychom rádi opět pobyt pro pečující rodiny zajistili. Bohužel se nám nedaří zajistit dostatek financí, aby rodiny mohly jet zdarma, snažíme se tedy najít financování tak, aby doplatek byl co nejnižší. Pro spoustu rodin je taková dovolená luxusem.  

Náš spolek ANULIKA dlouhodobě podporuje rodiny pečující o dítě s nervosvalovým onemocněním, často závislé na umělé plicní ventilaci. Také podporujeme rodiny pečující o dítě s jiným vzácným onemocněním či zdravotním postižením většinou z Moravskoslezského kraje. Systematicky podporujeme domácí péči a integraci do společnosti v našem bezbariérovém centru ANULIKA v Ostravě téměř 200 osob.

Spolek ANULIKA z.s. tvoří samotní pečující. Zaměstnáváme pečující matky i mladé lidi se zdravotním postižením. Organizujeme v centru ANULIKA pro pečující rodiny pravidelné setkávání (min. jednou týdně), cvičení pro pečující a svépomocné skupiny. Snažíme se pečující rodiny co nejvíce zapojit do společnosti, umožnit jim opustit svůj domov a odlehčit náročnou celodenní péči, zlepšit psychickou pohodu celé rodiny.  

Všechny aktivity spolku ANULIKA jsou pro rodiny bezplatné. ANULIKA není poskytovatelem registrovaných sociálních služeb. Na všechny aktivity hledá financování z různých externích zdrojů.  

S ohledem na to, že pečující matky nemohou pracovat a péče o nemocné dítě je finančně náročná, nemohou si některé rodiny dovolit dovolenou či výlet mimo domov. Náš spolek již šest let organizuje pro pečující rodiny víkendové psychorelaxační pobyty v Beskydech ve vhodném bezbariérovém ubytování.  

Váš dar bude využit ve prospěch potřebných pečujících rodin o dítě s těžkým zdravotním postižením.  
Velice si vážíme Vaší činnosti a podpory potřebných a ještě jednou děkujeme za dosavadní podporu.
Přejeme příjemné dny.  
Bc. Martina Martušková,
předsedkyně spolku ANULIKA z.s.

Dobrým skutkem pro organizaci ANULIKA, z.s. je finanční dar ve výši 50 000 Kč na částečnou úhradu psychorehabilitačního pobytu pro pečující rodiny s hendikepovaným členem.

Bc. Martina Martušková
Ostrava
Telefonický kontakt je k dispozici v kanceláři DS.

Tato sbírka byla naplněna

Kdo nás podpořil

  • 45 000 Kč

    Anonymní dárce 24.10.2023
  • 5 000 Kč

    1% dárci Broker Consulting 12.09.2023

Díky všem, darovali jste již celkem 50 000 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.