• Aktuality
  • /
  • 11.06.2024

Fashion for Life - 11. ročník charitativního bazárku

Jak z jednoho dobrého nápadu vznikla spousta dobrých skutků….

"Luci, dáte nám nějaké věci do bazárku?" vyslechla jsem si v listopadu 2023 prosbu od Katky Hykelové z liberecké pobočky společnosti Broker Consulting, jedné z organizátorek tradičního charitatativního bazaru Fashion for Life. "Ale ať je to něco fakt hezkého, z čeho budou mít holky radost. Bereme i kabelky, boty…" doplnila tahle energická blondýnka. Trošku jsem se zalekla.  Zbavuji se jen hodně obnošených kousků, o čemž v případě bazárku nemohla být řeč. Do jara bylo ale času dost, doma jsem nakonec něco nashromáždila a koncem března vše Katce předala. Ano, koncem března. Bazárek sice bývá až v květnu, přípravy ale zaberou tolik času! 


Představovala jsem si, kolik věcí musí holky různě po kufrech a krabicích mít, ale realita byla nad očekávání. Navíc každá jednotlivá věc musela projít jejich rukama, dostala cenovku, byla připravena na správné místo v kanceláři Matěje Kubrta ve Valdštejnské ulici... Pro pozvané návštěvnice bazárku ještě holky připravily (s pomocí šikovných maminek) chutné občerstvení.  

Každý přišel s cílem ulovit slušivý kousek za příznivou cenu a podpořit dobrou věc. Někdo odešel s pár věcmi, někdo s pěti plnými taškami. I já našla super halenky a kalhoty, které zaplní uvolněné místo ve skříni. Byla jsem odhodlaná odkoupit si zpátky i svůj darovaný kabát, se kterým jsem se loučila tak těžko, ale naštěstí se to nepovedlo - skvěle padnul jedné paní, které snad bude dělat takovou radost, jako dělal mně. A radost - to je i princip celé akce. Mít radost z darované věci, mít radost z nakoupené věci a mít radost z pomoci těm, kteří to potřebují. 

A letošní pomoc byla opět rekordní! Výtěžek ve výši 114 357 Kč jsme rozdělili mezi tři klienty: 

Ládík Zeman - 50 000 Kč
Kristián Vítek - 50 489 Kč
Terezka Výchopňová - 13 868 Kč

Získané finance přispějí všem třem dětem na potřebné neurorehabilitace v Sarema v Liberci. 

Holky, velká poklona! Vím, že je to spousta času, energie, nervů… Ale ten výsledek, ten vás určite hřeje. Doufám, že věta, která v úvodu bazárku zazněla, že "Letošní ročník je poslední", je už zapomenuta. Dobijte baterky! Za rok zas přijedu!

 Za Dobrý skutek, z.s. Lucie Křížková

"holky" jsou jmenovitě: Maríja Pjanková, Kateřina Hykelová, Žofie Hušková, Romana Šauerová, Aneta Kubrtová, Zuzka Mazáčová